آموزشی

مهم ترین فواید لیزر موهای زائد کدام است؟

فواید لیزر موهای زائد بدن چیست؟ اکثر خانم ها از گذشته تا به امروز از روش‌های مختلفی برای از بین بردن موهای زائد استفاده می کنند. البته در گذشته تا چندسال اخیر بیشتر از روش های سنتی برای نفع موهای زائد بهره گرفته می‌شد.

اما رفته رفته این روش ها جای خود را به شیوه های نوین همانند فواید لیزر موهای زائد دادند. اما همچنان روش های متفاوتی برای نابودی موهای زائد وجود دارد که می توان به استفاده از وکس، کرم های موبر، پودر موبر و یک روش رایج و قدیمی استفاده از تیغ و ژیلت اشاره کرد.

تمامی روش هایی که بیان شد به زمان بر بوده و بعد از گذشت چند روز موهای زائد مجدد رشد می کنند که همین امر سبب کلافه شدن خانم ها شده و رشد موهای زائد برای آن ها به یک دغدغه تبدیل شده است. اما خبر خوب این است که با استفاده از دستگاه های لیزری بدون دردسر موهای زائد  از بین رفته و در بازه زمانی طولانی این موها رشد نمی کنند.

 برای اینکه بتوانید اطلاعات لازم درباره فواید لیزر موهای زائد به دست آورید و با نحوه انجام آن بیشتر آشنا شویم به شما توصیه می کنیم تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

فواید لیزر موهای زائد

 

چگونگی لیزر موهای زائد

در ابتدا برای شناخت هرچه بیشتر شما باید بگویم: لیزر یک وسیله‌ای بوده که به‌صورت موازی و با طول موجی مشخص، پرتوهای نور را ایجاد و در سطح موردنظر اعمال می‌کند. نوع دستگاه‌های لیزر براساس کاربرد آن‌ها در صنایع مختلف متفاوت بوده و این تفاوت بیشتر به طول‌موج لیزر برمی‌گردد.

 

بیشتر بخوانید : قیمت و خرید انواع دستگاه لیزر

 

در دستگاه‌های لیزر که برای از بین بردن موهای زائد استفاده می‌شود، پالس های نوری وجود داشته که این پالس ها وظیفه دارند بدون جذب شدن به سلول‌های پوستی از آن‌ها عبور کرده و به ریشه موها یعنی فولیکول مو برسند.

 با توجه به این‌که فولیکول‌های مو رنگ تیره‌ای دارند پالس های نوری بر آنان چیره شده و با بالا بردن حرارت به‌طور کامل از بین می‌روند. از طریق این روش هم فولیکول‌های مو ازبین‌رفته و هم پوست بدن روشن می‌شود که این یکی از فواید لیزر موهای زائد است. به‌همین دلیل گفته می‌شود که استفاده از لیزر برای موهای زائد برای کسانی که پوست تیره با موهای ضخیم دارند بسیار مناسب است.

فواید لیزر موهای زائد

تقریباً فواید لیزر موهای زائد برای تمامی افراد اثبات شده و به همین دلیل متقاضیان زیادی برای بهره گیری از این روش روز به روز افزایش می یابد. اما برای اینکه به درک کاملی از فواید این روش برسید ما در این قسمت چند مورد از آن ها را به صورت تفکیک شده شرح می دهیم.

  • لیزر موهای زائد یکی از روش‌های کارآمد بوده که در بازه زمانی طولانی یا می‌توان گفت به‌طور دائم رشد مو در نواحی موردنظر را کاهش می‌دهد.
  • با انتخاب این روش دیگر نیازی به استفاده از روش‌های قدیمی و زمان‌بر نیست.
  • استفاده از دستگاه لیزر برای از بین بردن موهای زائد محدودیت ندارد و برای قسمت‌های مختلف بدن از قبیل گردن، شکم، زیر بغل، پاها و … مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • همچنین با توجه به این‌که از بین بردن موهای زائد در این روش با استفاده از اشعه صورت می‌گیرد، هیچ زخم و برشی روی بدن فرد به وجود نمی‌آید.
  • ۴۰ تا ۸۰ درصد از موهای زائد در حین درمان با این روش از بین می‌روند.
  • این روش برای افراد با پوست‌های گوناگون استفاده‌ شده و تنها به برای افراد با پوست روشن محدود نمی‌شود.
  • این روش در بازه زمانی کوتاه و با سرعت بالا انجام‌شده به همین دلیل روند آن خسته‌کننده نیست.
  • دوره نقاهت نداشته و عوارضی برای فرد به‌همراه ندارد.

فواید لیزر موهای زائد

سخن پایانی

همانطور که مستحضر هستید ما در رابطه با فواید لیزر موهای زائد و یکسری نکات مربوط به آن توضیحات لازم را به سمع و نظر شما عزیزان رساندیم. به شما توصیه می کنیم برای انجام این روش کلینیک معتبر وابوک مراجعه کرده و با وجود متخصصانی در این زمینه فعالیت دارند به نتیجه دلخواه خود برسید.

 لیزر کردن موهای زائد همان طور که گفته شد مزایای بسیاری دارد که باعث انتخاب شدن از سوی خانم ها می شود. این روش بر خلاف آنچه که تصور می کنید هزینه بسیار زیادی نداشته و روند آن برای افراد کلافه کننده نخواهد بود. در نهایت بهترین انتخاب برای از بین بردن موهای زائد بهره گیری از دستگاه های لیزر است.

منبع : www.mayoclinic.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *