آموزشی

مراقبت بعد از لیزر صورت

نحوه لیزر موهای زائد

امروزه لیزر موهای زائد یکی از پرطرفدارترین ترین روش ها جهت حذف مو در سراسر جهان است. افرادی که قصد دارند موهای زائدخود را لیزر کنند، باید به توصیه های زیادی توجه داشته باشند و مراقبت های لازم را انجام دهند. اگر شما نیز قصد دارید که صورت خود را لیزر کنید و با روش های مراقبت بعد از لیزر صورت آشنایی ندارید، ادامه مطلب را از دست ندهید.

نحوه لیزر موهای زائد صورت

امروزه در سراسر دنیا از لیزر جهت از بین بردن موهای زائد استفاده می کنند که در این روش از دستگاه هایی مخصوص استفاده میشود. اشعه ناشی از دستگاه ها لیزر موهای زائد، تمامی موهای زائدتیره بر روی بدن را هدف قرار میدهد تا آن ها را از بینببرد. زمانی که موها مورد اصابت اشع قرار میگیرند، فولیکول مو آسیب می بیند و از بین می رود. تمامی موهای موجود در بدن افراد یکچرخه مشخص دارد که پزشکان بر اساس آن لیزر را انجام می دهند.

چرخه مو شامل رشد و استراحت است که موها در یک دوره زمانی در حال استراحت هستند و بعد از آن به مرحله رشد می رسند. با توجهبه این موارد پزشکان دوره های مشخص را برای لیزر در نظر می گیرند تا موها در زمان استراحت نباشند. زمانی که مو در مرحله رشدباشد، لیزر بهتر و در کمترین زمان اثرات خود را نشان می دهد.

مراقبت های لازم بعد از لیزر صورت

پوست صورت یکی از حساس ترین نقاط بدن است؛ به همین دلیل بعد از لیزر باید به نکات مراقبتی زیادی توجه کنید. برخی از این مراقبت بعد از لیزر صورت عبارت است از:

 • پرهیز از نور خورشید: بعد از انجام لیزر، پوست صورت بسیار حساس می شود؛ بنابراین تا حد امکان در معرض نور خورشیدقرار نگیرید. در مواقع ضروری حتما باید  از ضد آفتاب استفاده کنید تا خطرات را کاهش دهید.
 • عدم استفاده از لوازم آرایشی: یکی از ضروری ترین مراقبت بعد از لیزر صورت ، عدم استفاده از کرم های آرایشی بهداشتیاست. بعد از لیزر، پوست صورت بسیار حساس و منافذ ان باز است پس توصیه میشود از لوازم ارایشی استفاده نکنید
 • صورت را خنک کنید: برای افرادی که پوست حساسب دارند جهت از بین بردن سوزش و التهاب، صورت خود را خنک کنید. این کاررا با استفاده از آب خنک و کمپرس آب سرد یا ژل آلوئه ورا انجام دهید.
 • صورت را با آب گرم تمیز نکنید: آب گرم باعث ایجادسوزش و التهاب پوست صورت  شود، پس تا حد امکان از آب گرم استفادهنکنید.
 • استفاده از لوسیون پوست: معمولاً پوست بعد از لیزر خشک می شود؛ بنابراین با استفاده از لوسیون ها می توان از خشکی پوستجلوگیری کرد.و ابرسانی را به پوست افزایش داد
 • مصرف آب: استفاده از آب فراوان بعد از لیزر، از خشکی پوست جلوگیری می کند و باعث شادابی پوست می شود.
 • مو را از ریشه خارج نکنید: بعد از لیزر از روش های متنوع که مو را از ریشه خارج می کند، مانند بند انداختن ،وکس،اپلاسیون،استفاده نکنید تا دوره درمان به خوبی طی شود.
 • عدم استفاده از آنتی بیوتیک: تا دو هفته بعد از لیزر صورت از هیچ گونه آنتی بیوتیک استفاده نکنید.

مراقبت بعد از لیزر صورت

مزایا

اکثر افراد از موهای زائد صورت خود خجالت می کشند و از هر روشی که استفاده می کنند، موها دوباره می رویند. اما امروزه بااستفاده از لیزر که یک روش دائمی حذف مو محسوب می شود، این مشکل برطرف شده است. برخی از مزایای لیزر موهای زائد صورتعبارت است از:

 • با استفاده از لیزر موهای زائد، موها برای همیشه یا در طولانی مدت از بین می روند و رشد مو در نواحی که لیزر شده است، بهصورت چشمگیر کاهش می یابد.
 • بعد از لیزر موهای زائد صورت، دیگر نیازی به سایر روش های دیگر ندارید تا موهای صورت خود را از بین ببرید.
 • از این نوع روش می توان در اکثر مناطق بدن استفاده کرد و تمامی موهای زائد بدن را به راحتی از بین برد.
 • لیزر را با استفاده از دستگاه های مخصوص مانند دستگاخ لیزر مو کالیفرنیوم انجام می دهند که هیچ گونه بریدگی و جوش را برروی پوست ایجاد نمی کند.
 • تمامی افراد و با هر نوع رنگ پوستی که دارند، می توانند لیزر مو زائد را انجام دهند؛ زیرا دستگاه های لیزر موهای زائد دایود کهتوسط وابوک وارد و عرضه میشوند برای تمامی رنگ های پوستی جوابدهی عالی و یکسان دارند این روش هیچ گونه محدودیتیبرای افراد مختلف ندارد.
 • بعد از انجام لیزر،فرد نیاز به بستری و مراقبت های طولانی مدت ندارد. و لیزر مو زائد با دستگاه های  وابوک هیچگونه درد وسوختگی ندارند

سخن پایانی

لیزر موهای زائد صورت مزایای فوق العاده زیادی دارد و موهای این ناحیه را به طور دائم از بین می برد، اما بعد از این کار باید به مراقبت بعد از لیزر صورت توجه ویژه ای داشته باشید. شرکت کیا تجارت با نام تجاری وابوک تولید کننده و واردکننده انواع تجهیزات پزشکی و دستگاه های زیبایی مانند لیزرموهای زائد،دستگاه های لاغری، لیفت صورت و بدن واست.

وابوک با افتخار توانسته قدرتمند ترین و با کیفیت ترین دستگاهای لیزر موهای زائد 2022 را جهت خدمت به جامعه پزشکیو زیبایی به شما عزیزان عرضه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *