دسته‌بندی نشده

آیا لیزر موهای زاید ضرر دارد؟

در دنیای امروز با استفاده از پیشرفت تکنولوژی و فناوری انواع دستگاه های لیزر  طراحی شده است که موهای زائد را به راحتی و برای مدت زمان طولانی حذف می کند. ممکن است که در مورد لیزر از دوستان و آشنایان خود سوال پرسیده باشید، در این صورت بعضی از افراد در مورد مزایای آن حرف می زنند و برخی دیگر از مضرات فراوان آن به ما اطلاعات می دهند. اگر شما نیز با نتیجه، مزایا و معایب لیزر مو آشنایی ندارید، در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با تمام نکات آن آشنا کنیم.

 

 

آیا لیزر موهای زائد برای بدن ضرر دارد؟

زمانی که برای حذف موهای زائد خود از لیزر استفاده می کنید، توسط نور لیزر ریشه و فولیکول هر یک از موها ضعیف می شود و بعد از چند مدت ریشه ها از بین می روند. زمانی که فولیکول موها از بین برود، در آن نواحی دیگر مو رشد نمی کند. حذف موهای بدن با استفاده از لیزر، یکی از بهترین روش های رفع موهای زاید موجود در دنیا است که ضرر بسیار کمی برای افراد دارد و مزایای ان بیشتر از معایب ان است.

زمانی که لیزر برای افراد انجام می شود، ممکن است که فرد با کمی درد، خارش، قرمزی پوست و … روبرو شوید که بعد از یک مدت کوتاه رفع می شود. اما شما نباید هیچ گونه نگرانی داشته باشید؛ زیرا این عوارض که ناشی از استفاده دستگاه های لیزر نا مرغوب و عوامل پوستی خاص هستند و شما با استفاده از  دستگاه های لیزر معتبر و قدرتمندی که توسط شرکت وابوک وارد و عرضه میگردد وبا رعایت مواردی مانند استفاده ژل آلوئه ورا و عدم استفاده از دوش ابگرم و افتاب نگرفتن به خوبی برطرف می شوند. با توجه به اینکه قبل از انجام لیزر از داروهای موضعی بی حسی استفاده می کنید، با هیچ گونه دردی مواجه نمی شوید.

 

 

 

 

 

 

عوارض جانبی لیزر موهای زائد

لیزر ممکن است که عوارض جانبی برای برخی از افرادکه دارای پوست های بسیار حساس هستند داشته باشد، اما چندان زیاد نیست و از بعد از یک مدت کوتاه رفع می شوند. در غیر این صورت افراد می توانند به متخصص پوست مراجعه نمایند تا مشکلات را بررسی کنند. برخی از عوارض جانبی لیزر موهای زائد عبارت است از:

 • قرمزی و التهاب: لیزر به فولیکول مو آسیب وارد می کند؛ به همین دلیل ممکن است که پوست های بسیار حساس  در برابر آن واکنش نشان دهد و قرمز شود. اما میزان بسیار کمی قرمزی و تورم بعد از لیزر عادی است و نباید نگران باشید. این التهاب ها در عرض ۲ تا ۳ روز رفع می شوند و در این صورت می توانید با دستور پزشک از داروهای مناسب هم استفاده نمایید.
 • پوسته پوسته شدن: افرادی که دارای پوست نسبتا خشک هستند، ممکن است پوست آن ها بعد از لیزر پوسته پوسته شود که بعد از یک مدت کوتاه ناپدید می شود. در این مدت با استفاده از کرم های مرطوب کننده می توانید روند بهبود پوست را افزایش دهید.

 

 

 • تغییر رنگ پوست: ممکن است بعد از لیزر پوست بدن روشن تر یا تیره تر شود که هیچ نگرانی ندارد و بعد از ۲ هفته به حالت عادی باز می گردد.
 • عفونت: اگر بعد از لیزر با هر نوع جوش چرکی و تبخال مواجه شدید، به پزشک مراجعه نمایید.
 • سوختگی: در مراکز زیبایی که تجربه زیادی ندارند، و از دستگاه های لیزر نا مرغوب یاممکن است که از روش مناسب استفاده نکنند و پوست دچار سوختگی شود.

 

 

مزایای لیزر موهای زائد

علاوه بر معایبی که لیزر موهای زائد دارد، مزایای فوق العاده زیادی دارد که نمی توان از آن ها چشم پوشی کرد. از این رو امروزه این روش بسیار پر طرفدار شده است. برخی از مزایای لیزر موهای زائد عبارت است از:

 • لیزر، موهای زائد را برای همیشه یا طولانی مدت از بین می برد.
 • رشد مو در نواحی که لیزر شده است، کاهش پیدا می کند.
 • با استفاده از لیزر موهای زائد، دیگر نیازی به استفاده از سایر روش های حذف مو ندارید.
 • از این نوع روش در تمامی قسمت های بدن استفاده می شود و هیچ گونه محدودیتی ندارد.
 • با استفاده از داروهای موضعی بی حسی، بیمار هیچ دردی را در حین لیزر تجربه نمی کند.
 • در این روش از اشعه برای حذف موهای زائد استفاده می شود؛ بنابراین جوش و زخم بر روی پوست ایجاد نمی شود.
 • هر فردی و با هر نوع پوستی می تواند از لیزر برای حذف موهای زائد استفاده کند.
 • با استفاده از لیزر، موهای زائد در کمترین زمان ممکن از بین می روند.

 

 

سخن پایانی

امروزه انواع دستگاه های لیزر مو زائد تولید شده اند که موها را برای همیشه حذف می کنند. این روش ضرر بسیار کمی برای بدن دارد و در صورت بروز خارش، التهاب، قرمزی و … با استفاده از انواع مرطوب کننده ها و داروهایی که پزشک توصیه می کند، در کمترین زمان ممکن رفع می شوند. شرکت وابوک یکی از معتبرترین شرکت ها در زمینه تولید انواع دستگاه های زیبایی و لیزر است. در صورت خرید دستگاه لیزر از این مجموعه می توانید از کیفیت دستگاه ها نهایت لذت را ببرید و معایب لیزر در بدن افراد را به حداقل میزان خود کاهش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *